„TOBIE DAM KLUCZE”

ADRESAT, CZYLI DLA KOGO TO?

  • dla studentów, którzy nie odnajdują się w typowym Duszpasterstwie Akademickim i takich, którzy lubią z nami być
  • dla osób po studiach, pracujących oraz szukających swojego miejsca w Kościele
  • dla osób młodych duchem, ponieważ wiek nie gra tu roli

GŁÓWNY CEL:
Najważniejsze dla nas to dobre przeżycie niedzielnej Eucharystii.

W TRAKCIE MSZY ŚWIĘTEJ
Homilię głosi ks. Marcin (moderator Grup Apostolskich RAM Archidiecezji Krakowskiej)

PO MSZY ŚWIĘTEJ
Dla wytrwałych proponujemy coś jeszcze:
1 niedziela miesiąca – STREFA CISZY – czyli Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z indywidualnym błogosławieństwem (godz. 20.00 – 20.30)

 

O NAS
Są takie miejsca, na które często nie mamy czasu, a które są nam bardzo potrzebne. Gdzieś w głębi serca bardzo ich chcemy, ale zapał, jak to często w takich sytuacjach bywa, okazuje się słomiany. W parafii Najświętszego Salwatora jest takie miejsce i taka okazja, aby ponownie spróbować, odkryć swoją prawdziwą twarz.
Zapraszamy na „Salwatorską 19-stkę”.

Nie trzeba być himalaistą, żeby w górach odkrywać tajemnicę i prawdę o sobie. Wyjechać poza hałas miasta i codziennego życia, aby szukać ciszy, spokoju i tego co naturalne, bo w górach rządzi stworzona przez Boga natura. Z nią trzeba się tam liczyć jeszcze bardziej niż w codziennym życiu, gdzie znaleźliśmy sobie wiele sposobów jak pokonać kaprysy natury.

Z wiarą podobnie jest jak z górami. Trzeba wyjść poza codzienność, aby zobaczyć swoje życie z innej perspektywy, jako jeszcze bardziej uzależnione od Boga. Takie wyjścia na różnej wysokości szczyty duchowe pozwalają na lepsze poznanie siebie, otaczającego nas świata i poznanie majestatu miłości Boga. Każda okazja jest dobra, aby pokusić się o taką górską wyprawę na jeden ze swoich duchowych szczytów.

Dla tych wszystkich, którzy tak właśnie przeżywają swoją młodość przygotowaliśmy „Salwatorską 19-stkę”, czyli niedzielną Mszę św. dla młodych o godz. 19.00. Eucharystia to „źródło i szczyt” ubogacona rozważaniem słowa. 

 

„Świat wartości w górach jest prosty i przejrzysty dla każdego.
Ale jest to absolut piękna i estetycznych doznań.
Nie chcesz, nie jedziesz.
Nie jedziesz, nie widzisz.
Nie widzisz, nie przeżywasz.
Wybór należy do ciebie.”

(Piotr Pustelnik, polski inżynier chemik, alpinista i himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum)